נעים להכיר

היי, אני ריטה, מטפלת ברפואה סינית וברפלקסולוגיה, עם התמחות בגניקולוגיה ובבריאות האישה.

 אני נשואה לרומן ואימא ליונתן ולאריאל.

במסגרת עבודתי אני פוגשת נשים בשלל מעגלי חיים: גיל ההתבגרות, תהליכי פוריות, היריון, לקראת לידה, אחרי לידה, גיל המעבר ועוד. כולן מגיעות לקבל תמיכה וטיפול יעיל, כל אחת בעניינה – וכל אחת מביאה איתה סיפור משלה.

גם לי יש סיפור, והוא שהוביל אותי למקצוע שלי.

התוודעתי לרפואה הסינית ולרפלקסולוגיה כנערה, כשסבלתי מחרדות בלתי-מוסברות. לאחר טיפולים כושלים ברפואה ובפסיכולוגיה קונבנציונלית, אימי פנתה למטפל ברפואה משלימה. באסכולה שלו, כך סיפר לי, מתייחסים לכל אדם כמכלול ייחודי של גוף, נפש ונשמה, עם מבנה גנטי שמאפיין רק אותו. הסתקרנתי, וכאשר הטיפול הצליח והחרדות נעלמו, הסקרנות הפכה לתשוקה. ידעתי שאני הולכת לחקור את השילוב המופלא שבין רוח לחומר.

אחרי הצבא השלמתי את המסלול הארבע-שנתי ברפואה סינית וברפלקסולוגיה בקמפוס ברושים באונ' ת"א. התמחיתי בשיטת האיזון של ד"ר ריצ'רד טאן, שיטת דיקור יעילה מאוד לשיכוך כאב מיידי. כיום אני חברה באגודה לריפוי סיני מסורתי בישראל.

במרוצת השנים צברתי ניסיון טיפולי נרחב בקליניקה הפרטית שלי, במרפאת שיר"ם שבבי"ח אסף הרופא, ובקופ"ח כללית – ועם העבודה, המשיכה הלמידה. המפגש היומיומי שלי עם נשים דרבן אותי להעמיק את הידע שלי ברפואה סינית וברפלקסולוגיה, ובכדי לתת את המענה המדויק והיעיל ביותר למטופלות שלי, השלמתי התמחות ברפואה סינית גניקולוגית.

בנוסף, מתוך תהליך אישי, נחשפתי לטכניקת בריא"ה: טכניקה לאיזון אנרגטי, תרגול מדיטציה והנחיית קבוצות ללמידה והתפתחות אישית. הופתעתי מעומק השינוי שהיא חוללה אצלי בכל הרבדים: רגשי, גופני, מחשבתי, בינאישי ומקצועי. ראשי התיבות של בריא"ה מייצגים את מרכיביה – בחירה, ריפוי, יכולת, אמונה והגשמה – ואני משלבת אותה בטיפולים שלי בהצלחה רבה.

לאורך השנים זכיתי לרכוש שלל כלים מופלאים. כיום אני מיישמת את כולם בקליניקה שלי בכפר יונה, ומתאימה טיפולים אישיים, עוצמתיים ועמוקים לכל מטופלת ומטופלת.

אז בואי וספרי לי את הסיפור שלך.

באהבה,

ריטה