רפואה סינית

הרפואה הסינית הינה שיטת טיפול עתיקת יומין, ששורשיה נעוצים בפילוסופית חיים נטורליסטית. על פיה האדם הוא חלק אינטגרלי מהיקום, ובדיוק כמו הטבע שואף להיות תמיד באיזון בכל הרבדים. פיזי, רגשי, נפשי. חיים בריאים הם תוצאה ישירה של זרימת צ'י (אנרגיית החיים) בצורה הרמונית בגוף. לכן חשוב לשמור על אורח חיים מאוזן; בשילוב של תזונה בריאה, פעילות גופנית, והתנהלות יומיומית נכונה. הכאב והקושי נוצרים בחיינו כאשר אנרגיית הצ'י זורמת באופן לא חלק ולא חיוני, דבר אשר יכול לגרום למגוון רחב של בעיות בהיבט הפיזי והרגשי. הרפואה הסינית היא רפואה שיטתית, אשר נחקרת ומתפתחת גם בימים אלה, הן בסין והן במערב. היא מציעה ארגז כלים גדול ומגוון של טכניקות טיפול. באמצעותן ניתן לעודד, לשפר ולתמוך באנרגית החיים ועל ידי כך לפתור שלל בעיות בריאות.

רפואה סינית

דיקור סיני- אקופונקטורה (אקו-נקודה, פונקטורה-דירוק) היא שיטת טיפול בת אלפיי שנים ומקורה בסין העתיקה. כיום היא שיטת הטיפול הנפוצה ביותר במערב מבין ארגז הכלים העשיר שהרפואה הסינית מציעה.

השיטה מתבססת על הידע שגוף האדם מרושת במערכת של 12 ערוצי אנרגיה (המכונים מרידיאנים) העוברים בסמוך לורידים ועורקים, כל מרידיאן מתחבר לאיבר אחר בגוף ומפיץ את האנרגיה (צ'י) של אותו איבר לכל הגוף ולאיבר עצמו.

על גבי כל אחד מהמרידיאנים על פני העור נמצאות נקודות דיקור שמהוות מרכזי אנרגיה. כל נקודה בעלת אופי והשפעה ייחודית לה וקומבינציות שונות של נקודות יטפלו בהתאם בבעיות שונות. הדיקור נעשה על ידי החדרת מחטים חד פעמיות דקות ועדינות אל אותן הנקודות ועל ידי גירויהן ניתן לווסת את זרימת הצ'י והדם במסלול הנכון ובכך להביא את האיבר או המערכת הספציפיים אל האיזון הרצוי.

צמחי מרפא סיניים רפואת הצמחים הסינית פועלת כבר אלפי שנים ומבוססת על ידע קליני רחב, הצמחים ממויינים על פי תכונות רפואיות שונות ומותאמים אישית בצורת פורמולות למגוון רחב של מצבים כגון: בעיות גניקולוגיות, הפרעות של מערכת העיכול, חיזוק של מערכת החיסון והנשימה, ועוד..

ועוד… ברפואה הסינית קיימים עוד מגוון שיטות טיפול כמו כוסות רוח, שימוש במוקסה ודיקור אוזן אותם אני נוהגת לשלב במהלך הטיפולים על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.